WYZWANIE FOTOGRAFICZNE – JEST RUDO

W niedzielę – 5 listopada na tablicy FB ujrzeliśmy nowy wpis Natalii z JEST RUDO – dotyczący wyzwania jesiennego. Z racji tego, że jesteśmy czytelnikami jej bloga i wielokrotnie korzystaliśmy z porad w jej artykułach – z wielką ciekawością przeczytaliśmy czego będzie dotyczyło. Szczerze mówiąc właściwie od razu zdecydowaliśmy, że weźmiemy w nim udział. Najbardziej spodobała nam się formuła tego wyzwania. Zdecydowanie zachęcała ona do kreatywności i próby odzwierciedlenia swoich pomysłów. Natalia wymieniła 15 haseł – a my, czytelnicy mieliśmy pokazać JEDNO zdjęcie, które naszym zdaniem idealnie współgra ze słowem-kluczem. Oto one: pasuje; poza domem; cudnie; inna twarz; zaduma; gdy zajdzie słońce; ty, ja, my; najlepiej; aromaty jesieni; kawa czy herbata; blisko; potrzebuję; dzień dobry; w deszczu; smakuje. Pierwszą naszą myślą było – to nie jest wcale takie trudne, ale zaraz potem okazało się, że naprawdę trzeba się wysilić, aby wymyślić coś ciekawego, innego. Mieliśmy szczęście, bo kilka z fotografii pasujących do haseł stworzyliśmy pod koniec październiku, kiedy to aura jesienna była już bardzo sprzyjająca. Postanowiliśmy je również użyć w wyzwaniu #jestrudo – dodatkowo do każdego zdjęcia dodaliśmy opis – taki bardziej od serca,  który być może przybliży trochę nas.

 

1. PASUJE

Mamy nadzieję, że nie tylko my pamiętamy, kiedy to zamiast kupionej specjalnie zakładki wkładało się liścia do książek, zaznaczając tym samym stronę, na której skończyło się czytać. Można było mieć pewność, że taka zakładka jest tylko nasza i nie ma nigdzie drugiej takiej samej.

2. POZA DOMEM

W ciągłym życia biegu czasami zapominamy o tym jak wiele piękna nas otacza. Jesień jest jest porą roku, kiedy najchętniej zostaje się w domu, a właśnie wtedy świat jest najbardziej barwny! W dniu zrobienia tego zdjęcia – dwukrotnie biegliśmy przez mały park i dwukrotnie widzieliśmy kilka żywiołowych wiewiórek. Postanowiliśmy tam wrócić. Z aparatem. Przez pierwsze 15 minut nic się nie działo, natomiast potem nagle pojawiło się mnóstwo tych uroczych stworzeń!

3. CUDNIE

Dobrze wiemy, że okres ciąży nie zawsze jest najłatwiejszy, jednak to jak wyglądają kobiety w tym stanie – jest niesamowite… Bardzo lubimy poniższe zdjęcie!

4. INNA TWARZ

Zastanawialiśmy się co może być tą INNA TWARZĄ i jak to połączyć z jesienią… Wypisaliśmy nawet skojarzenia związane z tą porą roku! Na liście pojawił się między innymi jeż. Nie mając w pobliżu prawdziwego – do zabawy zdjęciowej wzięliśmy naszego jeża-skarbonkę. Wolimy nie zastanawiać się, co myśleli o nas ludzie przechodzący obok. Niemniej z uśmiechem przedstawiamy niecodzienną-jesienną-jeżo-twarz!

5. ZADUMA

Uwielbiamy bawić się głębią ostrości, a dywan z liści jest idealnym tłem. Magdzie robiliśmy głównie zdjęcia ciążowe. Cieszymy się, że udało nam się ująć także „zamyślony” wzrok Madzi, która podczas sesji zapatrzyła się na coś nieokreślonego. Fotografia to chwile, które trzeba uwieczniać bardzo szybko, bo niektórych nie da się powtórzyć.


6. GDY ZAJDZIE SŁOŃCE

Historia tego zdjęcia wygląda tak: „Jedź, proszę, i zrób zdjęcie pasujące do hasła – gdy zajedzie słońce!”. Udało się! Pewnie gdyby nie to wyzwanie, zdjęcie by nie powstało, a jednak jest – dziękujemy Natalio! Na fotografii widoczne pięknie podświetlone mosty w okolicach Edynburga w Szkocji.

7. TY, JA, MY

To nie my jesteśmy na tym zdjęciu, ale znajduje się na nim „JA” i znajduje się „TY”. JA + TY = MY, jak widać w dosłownym tego słowa znaczeniu. Drzewa w tle nie są przypadkiem, w naszym mniemaniu drzewo symbolizuje nowe życie.

8. NAJLEPIEJ

Co jest najlepsze w jesienne wieczory? Bez wątpienia – czytanie i popijanie pysznego kakao. Na zewnątrz szybko robi się ciemno, więc chętniej zostaje się w domu.

9. AROMATY JESIENI

Naszym aromatem bez wątpienia jest kisiel żurawinowy. Smak, który przypomina nam o własnym dzieciństwie.

10. KAWA CZY HERBATA

Dla nas po całym dniu poza domem zdecydowanie dwie gorące herbaty. Owocowe! Idealne na jesienne wieczory. Bardzo cenimy sobie rozmowę przy dużym kubku tego aromatycznego napoju.


11. BLISKO

Z czym kojarzy nam się słowo BLISKO? Z ludźmi, z radością, szczerością, uśmiechem, naturalnością, marzeniami, wspólnym życiem, z detalami – na które niektórzy nie zwracają uwagi, a są tak istotne w naszej codzienności. Uwielbiamy to zdjęcie!


12. POTRZEBUJĘ

Potrzebujemy tylko i aż zdrowia. To wszystko. Resztą – zajmiemy się sami! W każdych życzeniach, które słyszymy i które sami wypowiadamy pojawia się owe zdrowie! Jak często zapominamy, że naprawdę jest ono najważniejsze i, że każdy inny problem można rozwiązać? Doceniajmy i dbajmy o nie!


13. DZIEŃ DOBRY

Czy słyszeliście o ludziach, którzy po przebudzeniu myślą sobie, za co są wdzięczni? Tym samym wprawiając się w dobry humor i witając nowy dzień z uśmiechem? To naprawdę świetny nawyk! Już od samego rano uświadamiamy sobie jak wiele mamy i jakimi jesteśmy szczęściarzami! Uśmiech, Kochani!


14. W DESZCZU

Troszkę czekaliśmy na deszcz (jak nigdy wcześniej!), ale pojawił się! Zależało nam na ujęciu tej jednej, jedynej kropli, która zaraz spadnie na ziemię. Podczas robienia zdjęć, koło nas przechodził mężczyzna z psem. Widać było, że nie rozumie co my w ogóle robimy. Patrzył na nas jakbyśmy zwariowali, a my sami na końcu już śmialiśmy się z tej sytuacji. Natalia, czy widzisz co Twoje wyzwanie robi z ludźmi?

15. SMAKUJE

Najlepsza przekąska jesienną porą to jogurt, crunche, orzechy, żurawina i… Miód!

***

Co nam dał udział w wyzwaniu? Przede wszystkim niezwykłą frajdę, a także… Świeże spojrzenie na zdjęcia, które zrobiliśmy, jak i również przypływ kreatywności dotyczący zdjęć – które wtedy jeszcze nie istniały. Zdecydowanie bardziej zaprzyjaźniliśmy się z aparatem i poznaliśmy jego funkcje. Wcześniej większość zdjęć robiliśmy na świeżym powietrzu, a teraz ćwiczyliśmy swoje umiejętności w domu – a to też różnica! Dodatkowo odbyliśmy kilka dodatkowych spacerów, aby urzeczywistnić nasze pomysły. Przyznamy szczerze, że niektóre z naszych kreatywnych przemyśleń nie znalazły odzwierciedlenia w trakcie tworzenia, ale to też dobra lekcja.

Świat jest piękny, tylko czasami warto w tej codziennej gonitwie zwolnić… i się nim zachwycić!

Doceniajmy to, co mamy!