logo

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dostajemy bardzo dużo zapytań od Par Młodych. Pomyśleliśmy, że może warto by je było usystematyzować. I stworzyć tutaj swego rodzaju miejsce, gdzie będą rozwiewane wszystkie wątpliwości, pytania dodawane, a odpowiedzi będą na bieżąco aktualizowane.

JAKA JEST CENA USŁUGI?

To zależy od kilku czynników np. od tego czy Para życzy sobie, abyśmy spotkali się innego dnia i dogrywali ujęcia filmowe do klipu w plenerze. To zależy też od odległości od Poznania w jakiej znajduje się miejsce, do którego musimy się udać. To zależy od roku, w którym ma odbyć się wesele. Za użycie drona nie trzeba dopłacać. Dronem latamy zawsze, jeśli tylko pogoda nam na to pozwala. Uważamy, że ujęcia lotnicze pięknie prezentują się na filmie, dlatego nie wymagamy specjalnej dopłaty za materiał z powietrza. Jeżeli z jakiś powodów nie możemy użyć drona (deszcz, zbyt silny wiatr, strefa zakazana np. koło lotnisk) to cena pozostaje bez zmian - jeden z punktów naszej umowy tego dotyczy, choć zawsze robimy wszystko, aby latać, bo sami to uwielbiamy! Jeśli jesteście poznać nasze ceny, prosimy o wypełnienie formularza dla Par Młodych na stronie - w odpowiedzi odeślemy Wam szczegółową ofertę. Oferta jest ważna przez dwa tygodnie od momentu jej wysłania.

CZY CENA POZA SEZONEM JEST MNIEJSZA?

Sezonem nazywamy okres od kwietnia do końca października, jednak także w innych miesiącach w roku cena pozostaje bez zmian. W każde wesele wkładamy tyle samo pracy, zaangażowania i umiejętności - obojętnie czy jest to wesele w lipcu, czy w styczniu.

CZY TERMIN JEST JESZCZE WOLNY?

Najłatwiej się tego dowiedzieć poprzez kontakt telefoniczny (504 686 409) lub e-mailowy (kontakt@magati.pl) - ciągle zapisujemy kolejne Pary Młode na rok 2019, mamy już też kilkanaście rezerwacji terminów na rok 2020. Kto pierwszy, ten lepszy. Nie prowadzimy jeszcze zapisów na rok 2021.

JAK ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Jedyną pewną rezerwacją terminu jest wpłacenie zadatku. Para Młoda daje nam zadatek na zarezerwowanie danej daty w dniu podpisania umowy. Jeśli Para Młoda mieszka daleko od Poznania to wszelkie formalności możemy także załatwić online, a samą umowę można przesłać listem lub e-mailem. Mamy też konto bankowe-firmowe, dlatego kwestia zadatku również nie stanowi problemu. Zaletą zobaczenia się z nami jest możliwość obejrzenia przykładowego, dłuższego filmu podczas spotkania (pokazujemy go TYLKO i WYŁĄCZNIE podczas spotkań). A dopiero po jego obejrzeniu zdecydowaniu czy chce się podpisać z nami umowę. Niestety nie "przytrzymujemy" terminów, wstępna rezerwacja następuje jedynie poprzez umówienie się na spotkanie lub rozpoczęcia wszelkich formalności przez internet. Inne rozmowy/maile traktujemy jako niezobowiązujące - z wyjątkiem tych, gdzie wiemy, że Para Młoda jest zdecydowana i czeka tylko na termin spotkania.

MIESZKAMY DALEKO OD POZNANIA, WSZYSTKIE SPRAWY CHCIELIBYŚMY ZAŁATWIĆ ONLINE, CZY JEST SZANSA NA PRZESŁANIE FRAGMENTÓW DŁUGIEGO FILMU?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej - urywki dłuższego filmu pokazujemy na spotkaniach, nie wysyłamy go przez internet. Szanujemy zdanie naszych Młodych Par i wiemy, że nie życzą sobie, aby film krążył w sieci. Mamy ich pozwolenie na pokazywanie go, kiedy spotykamy się twarzą w twarz. Pary Młode, które wszelkie formalności załatwiają z nami online otrzymają informacje jak taki film będzie wyglądał, opowiemy o tym, jednak nie będą mieli okazji go zobaczyć na własne oczy - chyba, że zmienią zdanie i przyjadą do Poznania. Jakość nagrania pozostanie taka sama jak w naszych klipach ślubnych.

NA JAKIM TERENIE DZIAŁACIE?

Lubimy podróżować, więc jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Działamy gównie na terenie województwa Wielkopolskiego, ale możemy dojechać wszędzie. Dojazd do 50 kilometrów od Poznania jest darmowy, jeśli odległość jest większa to doliczamy złotówkę za każdy dodatkowo (powyżej 50 kilometrów) przejechany kilometr liczony w dwie strony. Natomiast jeśli wesele odbywa się w odległości powyżej 150 kilometrów od Poznania to prosimy Parę Młodą o pokrycie kosztów noclegu. Jeśli plener ma się odbyć również powyżej 50 kilometrów od Poznania to zasady działania są jak wyżej.

CO TO JEST PLENER FILMOWY?

Prosimy nie mylić pleneru filmowego z plener fotograficznym. My zajmujemy się głównie filmem i oferujemy plener filmowy. Na plener filmowy spotykamy się innego dnia niż wesele do 2-3 tygodni po weselu, spędzamy razem około 3 godzin i filmujemy Was w otoczeniu przyrody (cenimy sobie filmowe ujęcia bez przypadkowych ludzi w kadrze), latamy też dronem, jeśli pogoda i strefa na to pozwalają. Ujęcia z pleneru zostają wplecione w klip i tym samym go urozmaicają.

NIE CHCEMY PŁACIĆ DODATKOWO ZA SPOTKANIE W PLENERZE, ALE CHCIELIBYŚMY, ABY NASZ KLIP BYŁ BARDZIEJ UROZMAICONY...

Nie ma problemu. Jeśli Para Młoda wybiera naszą usługę bez filmowego pleneru innego dnia - to jeśli tylko jest taka ochota i możliwość to zawsze możemy w trakcie wesela znaleźć piękne miejsce i stworzyć kilka cudnych ujęć, które wykorzystamy w krótkim filmiku ze ślubu. Cena bez filmowego pleneru innego dnia jest niższa, a krótki plener filmowy zawsze można zrobić w dniu ślubu, ale zależy to tylko od Młodej Pary. My jesteśmy otwarci na takie rozwiązania.

CZY MACIE POZWOLENIA NA LATANIE DRONEM?

Aby móc legalnie latać dronem należy zrobić specjalne szkolenie w certyfikowanej szkole pilotażu oraz uzyskać licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdaniu egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego. Posiadamy takie dokumenty i możemy latać legalnie w wyznaczonych do tego strefach.

CZY MACIE POZWOLENIA NA FILMOWANIE W KOŚCIELE?

Jak najbardziej, posiadamy pozwolenie z Kurii Poznańskiego na filmowanie w obiektach sakralnych.

CZY PODCZAS WESELA SPOŻYWACIE ALKOHOL?

Nigdy nie pijemy alkoholu podczas pracy. Jesteśmy profesjonalistami i podchodzimy do naszej działalności odpowiedzialnie i poważnie.

CZY MOŻEMY WYBRAĆ MUZYKĘ DO KTÓREJ STWORZYCIE KLIP?

Bardzo zachęcamy do podsyłania nam swoich propozycji. Sprawdzimy je pod względem praw autorskich, a także tekstu (tak, to też zawsze sprawdzamy!). Szczerze też informujemy Parę Młodą czy dany utwór nadaje się pod edycję filmową czy też nie. Ostateczna decyzja należy do Pary Młodej. Jeśli Para Młoda nie ma określonych predyspozycji muzycznych - nie ma problemu, wystarczy zdać się na nas!

CZY MOŻNA PODZIELIĆ KLIP NA DWIE CZĘŚCI - JEDNĄ WZRUSZAJĄCĄ, DRUGĄ DYNAMICZNĄ I UŻYĆ DWÓCH RÓŻNYCH UTWORÓW?

My preferujemy pracować z jednym utworem, ale jeśli takie jest życzenie Młodej Pary to jak najbardziej. Niemniej - klip zawsze trwa do 5 minut, zatem jeśli użyjemy dwóch utworów to nie będą one w całości. Podobnie jak wyżej, mile widziane są wszelkie propozycje - nie od dziś wiadomo, że Pary Młode mają swoje własne piosenki, które są dla nich ważne!

PRACUJECIE WE DWOJE?

Zawsze. Wtedy mamy pewność, że nic nam nie umknie. Podczas zabawy weselnej filmujemy z dwóch kamer, natomiast w kościele korzystamy także z naszej awaryjnej lustrzanki, która zawsze jest  z nami (w razie czego!), zatem przysięgę nagrywamy z trzech perspektyw. Poza tym używamy też zewnętrznych rejestratorów dźwięku. A Panu Młodemu przed wejściem do kościoła zakładamy malutki mikroport z mikrofonem krawatowym, którego nie widać, ponieważ znajduje się pod marynarką - po kościele go odbieramy. W kościele staramy się nie rzucać w oczy i nie robić wokół siebie żadnego zamieszania.

CZY WSPÓŁPRACUJECIE Z FOTOGRAFAMI?

Tak, oczywiście. Fotografowie i my, filmowcy - mamy jeden cel. Chcemy, aby Para Młoda miała piękna pamiątkę w postaci zdjęć i filmu ze ślubu. Musimy współpracować, aby mieli to i to. Już na samym początku staramy się porozmawiać i ustalić jak będziemy pracować razem szczególnie podczas uroczystości zaślubin. Posiadamy różne obiektywy, dzięki którym możemy filmować z bliska, jak i daleka. Dostosujemy się! Bardzo cenimy sobie przyjazną atmosferę w pracy, szczególnie, jeśli cała obsługa jest z tej samej branży.

CZY FILMOWANIA TO WASZA PRACA NA CAŁY ETAT CZY MOŻE DORYWCZE ZAJĘCIE?

Filmowanie to nasza praca na cały etat. Często wydaje się, że filmowcy przychodzą na ślub, nagrają materiał i to koniec. A tak naprawdę największa praca zaczyna się po weselu, kiedy bezpiecznie trzeba zgrać wszystko na kilka różnych dysków (bardzo o to dbamy!), następnie przejrzeć cały materiał (z trzech kamer, a także z drona) i zacząć tworzyć dłuższy film, a potem jego krótszą wersję. Nie jest to takie proste, ale niezwykle ekscytujące - jeśli się to lubi, a my to lubimy. Na koniec filmy należy pokolorować pięknymi barwami, a także sprawdzić każde ujęcie oddzielnie. Zawsze też mamy nagrane audio z zewnętrznych rejestratorów i jeśli jest taka potrzeba to z łatwością podkładamy dźwięk, który np. nie jest dobrze słyszalny z kamery. W wolnych chwilach latamy też dronem i fotografujemy - więcej szczegółów w naszej OFERCIE.

CZY STWORZYCIE NASZ WYMARZONY KLIP?

Tak, pewnie, ale musimy wiedzieć czego oczekujecie, o czym marzycie i na co mamy zwrócić szczególną uwagę. Z przyjemnością stworzymy dla Was wymarzony film, tylko musicie nam o nim opowiedzieć. A resztą zajmiemy się już sami!

JAKIM SPRZĘTEM FILMUJECIE?

Jesteśmy wierni firmie Canon, filmujemy pełnoklatkowymi lustrzankami i kamerą. Mamy też mnóstwo obiektywów stało i zmiennoogniskowych, dlatego ciężko jest nas zaskoczyć. Nie straszna nam też ciemna sala! Dodatkowo posiadamy też zaawansowane systemy stabilizacji, także obraz będzie bardzo płynny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego ekwipunku.

NA NASZYM ŚLUBIE BĘDZIE DUŻO OSÓB ZZA GRANICY. I CO TERAZ?

Porozumiewamy się w języku angielskim bez żadnych problemów (mieszkaliśmy kilka lat za granicą), więc nie będziemy mieli żadnych problemów, aby używać angielskiego podczas wesela.

MACIE INNE PYTANIA?

Śmiało! Możecie napisać do nas na adres: kontakt@magati.pl - odpowiemy jak najszybciej!