logo

DLACZEGO FILMUJEMY WE DWOJE?

DLACZEGO FILMUJEMY WE DWOJE?

W obecnych czasach na weselach można spotkać jednego kamerzystę, dwóch lub nawet trzech operatorów. My filmujemy we dwoje.

Dzięki temu nasze nagrania są dużo atrakcyjniejsze! A i my sami czujemy się bezpiecznie wiedząc, że pracujemy razem. Ale po kolei...

Zazwyczaj na przygotowania przyjeżdżamy do Panny Młodej. Często przy ubieraniu sukni ślubnej obecne jest tylko jedno z nas (kobieta). Drugi operator w tym czasie filmuje detale: obrączki, muchę, przystrojony dom - lub lata dronem, a zazwyczaj jedno, a potem drugie. Same przygotowania Pana Młodego filmuje również jeden operator (mężczyzna). W tym czasie druga osoba filmuje członków rodziny, a także emocje, emocje, emocje (!!!), które pojawią się na twarzach bliskich, jak i bohaterów tego dnia! Uwielbiamy filmować, kiedy ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy i nie czuje skrępowania, które szczególnie na początku może się pojawić, po tym jak zaczynamy pracować. Jedno z nas nagrywa szerokie kadry, drugie skupia się na mało widocznych szczegółach. Spokojnie! Nie będziecie musieli ubierać się 10 razy. Nie będziemy Wam prosić o powtarzanie czegokolwiek. Filmujemy w sposób reportażowy, widzimy co się dzieje i uwieczniamy to, a Wy możecie skupić się na sobie i rodzinie!

Zanim sami ruszycie do kościoła lub UCS my już tam będziemy na Was czekać! Jedno z nas pozostanie na zewnątrz, aby móc filmować schodzących się gości i  oczekiwać na Was, drugie zajmie się rozstawianiem sprzętu w środku. Nasze obiektywy uchwycą Was wyraźnie nawet jeśli nie będziemy stać blisko Was! Jeden operator będzie stał bliżej ołtarza, drugi z tyłu. Dzięki temu ujęcia z kościoła będą znacznie ciekawsze! Podczas przysięgi nie będziemy stali za Waszymi plecami, ale w sporej odległości, jednocześnie wiedząc, że kamera/lustrzanka "widzą" Was dokładnie.

Po wyjściu z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego jedno z nas jest skupione na Was, drugie filmuje reakcje gości, którzy za pewne śmieją się, a jednocześnie są szczerze wzruszeni.

Na sali jesteśmy przed Wami. Jeden operator zaczyna podniebną podróż dronem, a drugie filmuje wygląda stali - wszystko to, co tak pięknie zostało przygotowane na przyjazd Wasz i Waszych bliskich! Uwierzcie nam, że własnie wtedy zaczyna się gonitwa z czasem! Trudno by nam było użyć drona, potem pobiec na salę (pewnie goście już byliby w środku), a następnie uchwycić moment Waszego przyjazdu, dlatego my się tym dzielimy. W momencie, kiedy przyjeżdżacie jest z Wami jeden operator, filmuje on też przywitanie chlebem i solą (staramy się unikać sytuacji, że jesteśmy nawzajem w kadrze), a jak Pan Młody będzie uroczyście przenosił Pannę Młodą przez próg - to uwiecznione to, będzie miał operator będący w środku.

Po wejściu na salę rozpoczną się życzenia! Następnie będzie toast, rzucanie kieliszków i głośne "STO LAT, STO LAT", co oczywiście nie umknie naszej uwadze i zostanie nagrane z różnych kadrów.

Podczas tańców jedno z nas jest w ruchu, dzięki czemu w naszych tanecznych ujęciach króluje dynamiczność! Drugie - filmuje z bliska (ale Wy o tym nie wiecie) stojąc daleko od Was, ujęcia te są bardziej statyczne. W postprodukcji łączymy je w jedną, spójną i ciekawą całość. Obiecujemy, że nie będziecie się nudzić!

Czasami jest tak, że Para Młoda idzie na mini sesję zdjęciową/filmową, wtedy jedno z nas idzie z naszymi bohaterami, a drugie zostaje na sali i obserwuje co się dzieje! Wielokrotnie widzieliśmy też, że filmowane było coś, o czym nasi Młodzi nie mieli pojęcia, co tylko potwierdzało nasze założenie, że albo filmujemy razem, albo wcale.

Wszystko co wydarzy się na Waszym weselu - będzie miało dwie perspektywy, dzięki czemu produkcja stanie się pamiątką, do której miło się wraca i fantastycznie się ją ogląda!

***

Zdarzają się nam zapytania pod tytułem:

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ, ŻE TYLKO JEDEN OPERATOR BĘDZIE NA NASZYM ŚLUBIE I TYM SAMYM CENA BĘDZIE INNA?

Otóż nie. Zawsze filmujemy we dwoje! Zależy nam na tym, aby nasze filmy były ciekawe, interesujące, zachęcające do dalszego oglądania, przyjemne w odbiorze. Odpowiedź na to pytanie znajduje się również tekście. Pracując we dwoje, jesteśmy pewni, że uchwycimy wszystko, co konieczne! Dodatkowo kolejne klatki zapisywane są na kilku urządzeniach, dzięki czemu czujemy, że Wasze dane są bezpieczne.