logo

DLACZEGO FILMUJEMY WE DWOJE?

DLACZEGO FILMUJEMY WE DWOJE?

W obecnych czasach na weselach można spotkać jednego kamerzystę, dwóch lub nawet trzech operatorów. My filmujemy we dwoje.

Dzięki temu nasze nagrania są dużo atrakcyjniejsze! A i my sami czujemy się bezpiecznie wiedząc, że pracujemy razem. Ale po kolei...

filmowanie we dwoje

FILMOWANIE WE DWOJE, A PRZYGOTOWANIA

Zazwyczaj na przygotowania przyjeżdżamy do Panny Młodej. Często przy ubieraniu sukni ślubnej obecne jest tylko jedno z nas (kobieta). Drugi operator w tym czasie filmuje detale: obrączki, muchę, przystrojony dom - lub lata dronem, a zazwyczaj jedno, a potem drugie. Same przygotowania Pana Młodego filmuje również jeden operator (mężczyzna). W tym czasie druga osoba filmuje członków rodziny, a także emocje, emocje, emocje (!!!), które pojawią się na twarzach bliskich, jak i bohaterów tego dnia! Uwielbiamy filmować, kiedy ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy i nie czuje skrępowania, które szczególnie na początku może się pojawić, po tym jak zaczynamy pracować. Jedno z nas nagrywa szerokie kadry, drugie skupia się na mało widocznych szczegółach. Spokojnie! Nie będziecie musieli ubierać się 10 razy. Nie będziemy Wam prosić o powtarzanie czegokolwiek. Filmujemy w sposób reportażowy, widzimy co się dzieje i uwieczniamy to, a Wy możecie skupić się na sobie i rodzinie! Nasza rada na początku brzmi: "Nie zwracajcie na nas uwagi!".

FILMOWANIE WE DWOJE, A CEREMONIA

Zanim sami ruszycie do kościoła lub USC my już tam będziemy na Was czekać! Jedno z nas pozostanie na zewnątrz, aby móc filmować schodzących się gości i  oczekiwać na Was, drugie zajmie się rozstawianiem sprzętu w środku. Nasze obiektywy uchwycą Was wyraźnie nawet jeśli nie będziemy stać blisko Was! Jeden operator będzie stał bliżej ołtarza, drugi z tyłu. Dzięki temu ujęcia z kościoła będą znacznie ciekawsze! Podczas przysięgi nie będziemy stali za Waszymi plecami, ale w sporej odległości, jednocześnie wiedząc, że nasze obiektywy "widzą" Was dokładnie.

Po wyjściu z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego jedno z nas jest skupione na Was, drugie filmuje reakcje gości, którzy za pewne śmieją się, a jednocześnie są szczerze wzruszeni.

FILMOWANIE WE DWOJE, A SALA WESELNA

Na sali jesteśmy przed Wami. Jeden operator zaczyna podniebną podróż dronem, a drugie filmuje wygląda stali - wszystko to, co tak pięknie zostało przygotowane na przyjazd Wasz i Waszych bliskich! Uwierzcie nam, że własnie wtedy zaczyna się gonitwa z czasem! Trudno by nam było użyć drona, potem pobiec na salę (pewnie goście już byliby w środku), a następnie uchwycić moment Waszego przyjazdu, dlatego my się tym dzielimy. W momencie, kiedy przyjeżdżacie jest z Wami jeden operator, filmuje on też przywitanie chlebem i solą (staramy się unikać sytuacji, że jesteśmy nawzajem w kadrze), a jak Pan Młody będzie uroczyście przenosił Pannę Młodą przez próg - to uwiecznione to, będzie miał operator będący w środku.

Po wejściu na salę rozpoczną się życzenia! Następnie będzie toast, rzucanie kieliszków i głośne "STO LAT, STO LAT", co oczywiście nie umknie naszej uwadze i zostanie nagrane z różnych kadrów. Zawsze kiedy jedno z nas czuwa, aby uwiecznić życzenia od rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół, drugie krąży po sali i filmuje radosnych gości w trakcie rozmów.

Podczas tańców jedno z nas jest w ruchu, dzięki czemu w naszych tanecznych ujęciach króluje dynamiczność! Drugie - filmuje z bliska (ale Wy o tym nie wiecie) stojąc daleko od Was. Ujęcia te są bardziej statyczne. W postprodukcji łączymy je w jedną, spójną i ciekawą całość. Obiecujemy, że nie będziecie się nudzić!

Czasami jest tak, że Para Młoda idzie na mini sesję zdjęciową/filmową, wtedy jedno z nas idzie z naszymi bohaterami, a drugie zostaje na sali i obserwuje co się dzieje! Wielokrotnie widzieliśmy też, że filmowane było coś, o czym nasi Młodzi nie mieli pojęcia, co tylko potwierdzało nasze założenie, że warto pracować w duecie!

FILMOWANIE WE DWOJE, A PODSUMOWANIE

Wszystko co wydarzy się na Waszym weselu - będzie miało dwie perspektywy, dzięki czemu produkcja stanie się pamiątką, do której miło się wraca i fantastycznie się ją ogląda! Pracując razem wyrobiliśmy sobie pewne nawyki, dzięki którym nasza współpraca właściwie opiera się na spojrzeniach, bo wiemy co robić i kto jakie ma zadania. Jest to komfortowe dla nas, a i montaż jest wtedy przyjemniejszy i ciekawszy! Nieustannie staramy się robić coś nowego, a także zachować elementy stałe w filmach! Każde wesele jest inne i musimy być gotowi na każdą ewentualność, ale właśnie dzięki temu tak lubimy to czym się zajmujemy!

filmowanie we dwoje

Ciekawi jesteśmy czy zaglądaj na nasz kanał na YT - bylibyście w stanie ocenić, które z nas filmuje np. wąsko z daleka?

***

Zdarzają się nam zapytania pod tytułem: CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ, ŻE TYLKO JEDEN OPERATOR BĘDZIE NA NASZYM ŚLUBIE I TYM SAMYM CENA BĘDZIE INNA? W jednym z naszych pakietów jest taka opcja, ale zazwyczaj Pary decydują się na te opcje, w których pracujemy we dwoje!

A jak macie ochotę dowiedzieć jak chcemy pomóc Wam dzieląc się naszym doświadczeniem to zapraszamy na ten ARTYKUŁ!