logo

ZDJĘCIA „FORMALNE” NA WESELU

ZDJĘCIA "FORMALNE" NA WESELU

Tytuł troszkę przekorny, bo jak wiecie, my na weselach zajmujemy się filmowaniem... Ale chcielibyśmy wypowiedzieć się w tym temacie, bo jest nam bardzo bliski.

zdjęcia formalne na weselu - czy warto je robić?

CZYM SĄ ZDJĘCIA FORMALNE NA WESELU? 

Najprościej mówiąc są to zdjęcia z Parą Młodą. Jeśli jesteście na weselu i słyszycie jak fotograf mówi "A teraz zapraszam chętnych na zdjęcie z Młodą Parą!" to właśnie wtedy zaczynają się odbywać zdjęcie formalne. I każdy ma jedną, stu procentową szansę na zdjęcie z głównymi Bohaterami tego wieczoru. I od razu uprzedzamy pewną wątpliwość - nie, nie odbywają się one przy stołach podczas obiadu.

Zdjęcia formalne zazwyczaj są robione po zdjęciu grupowym (do którego również serdecznie zachęcamy), które zwykle w okresie letnim odbywa się na zewnątrz sali w towarzystwie natury. Wtedy to właśnie wszyscy Goście wstają od stołów i wychodzą na zewnątrz. Jest to idealny moment, aby dać Gościom znać, że jeśli chcą mieć zdjęcie zrobione przez profesjonalistę to właśnie jest TEN moment. Zdjęcie grupowe i zdjęcia formalne odbywają się podczas przerwy muzycznej, więc nie przeszkadza się w zabawie prowadzonej przez DJ-a lub zespół.

zdjęcie grupowe na weselu, zdjęcia formalne

DLACZEGO NAMAWIAMY WAS NA ZDJĘCIA FORMALNE?

Bo my stoimy koło fotografa i filmujemy to co się wtedy dzieje, a dzieje się dużo. Jest mnóstwo śmiechu, radości i zabawnych tekstów. Całość tego przedsięwzięcia nie trwa zbyt długo, bo każdy czeka na swoją kolej i zazwyczaj wszystko odbywa się szybko i sprawnie. W naszej dłuższej produkcji wykorzystujemy te ujęcia, bo mamy świadomość, że jest ktoś nie bawi się na parkiecie i np. nie wstaje za dużo od stołu to mógłby nie znaleźć się w naszym filmie, a tego byśmy nie chcieli.

KAŻDY SIĘ BOI

Możecie nam wierzyć lub nie, ale większość Gości nie jest przyzwyczajonych do obecności kamer, natomiast z tego co wiemy to potem każdy siebie szuka w takim filmie. My ostatnio byliśmy jako Goście na weselu i mimo kilkuset wspaniałych zdjęć jakie otrzymała Młoda Para z tego wydarzenia my jesteśmy na dwóch jako drugo/trzecio-planowe postacie, a bawiliśmy się na parkiecie, wychodziliśmy na zewnątrz czy składaliśmy życzenia. Byliśmy tam! Uwierzcie, że fotografowi (tak jak i nam) trudno jest uchwycić każdego Gościa, dlatego zdjęcia formalne rozwiązują ten problem, bo gdyby takie były na weselu na jakim byliśmy to mielibyśmy porządną pamiątkę. Oczywiście, moglibyśmy sami sobie zrobić zdjęcie, ale telefon to nie to samo co profesjonalny aparat.

NIE LUBIMY POZOWANYCH KADRÓW

Oczywiście i jak najbardziej to rozumiemy, dlatego my sami nie prosimy Was o odgrywanie scenek, powtarzanie czegokolwiek, filmujemy reportażowo. Natomiast zdjęcia z Gośćmi nie tyle są pozowane, co umożliwiają każdemu z Gości posiadanie jednego, jedynego (czasami) zdjęcia z Wami w najpiękniejszym dniu Waszego życia. Na pamiątkę!

zdjęcia formalne na weselu - czy warto je robić?

ZDJĘCIA FORMALNE NIE SĄ DLA NAS

To Wasz uroczysty dzień i nikt nie będzie Was do nich zmuszał, ale w takiej sytuacji pamiętajcie chociaż, aby na sto procent mieć jakiekolwiek zdjęcie (kadr filmowy) z Rodzicami, rodzeństwem, świadkami czy dziadkami. Bo po latach będzie to miało dla Was jeszcze większą wartość!

***

Zazwyczaj podczas zdjęć formalnych jedno z nas jest przy Was, a drugie filmuje Gości, którzy rozmawiają, śmieją się, spacerują - dlatego tak bardzo lubimy pracować razem - możecie przy okazji zerknąć na TEN artykuł!