logo

Q&A – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Q&A – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kilka informacji, które są istotne dla naszej oferty, którą każda Para otrzymuje po wypełnieniu naszego FORMULARZA DLA PAR MŁODYCH - wypełnienie formularza trwa niecałą minutkę!

  • mieszkamy w Poznaniu, ale uwielbiamy podróże małe i duże, zatem jesteśmy otwarci na wszelkie dalsze destynacje w Polsce, jak i zagranicą;
  • cena dojazdu (i ewentualnego noclegu) na terenie Polski jest już zawarta w cenie naszych pakietów, wszelkie zlecenie za granicą wymagają odrębnych ustaleń;
  • rezygnacja z jakichkolwiek ujęć (np. z przygotowań) nie wpływa na cenę usługi;
  • plener innego dnia, o którym mowa w pakiecie PREMIUM odbywa się do 4 tygodni po ślubie, trwa ok. 2 godzin; urozmaica długi film, jak i klip - plenery "wyjazdowe" wymagają odrębnych ustaleń;
  • nasze realizacje otrzymujecie w postaci plików MP4 w jakości FULL HD;
  • w ramach naszej usługi (pakiet CINEMATIC, PREMIUM) otrzymujecie od nas jednego, ozdobnego pendriva, natomiast jest możliwość dokupienia większej ilości pendrive'ów (koszt za sztukę to 100 złotych);
  • możliwość załatwienia wszelkich formalności online;
  • możliwość przyspieszenia powstania realizacji do 30 dni (koszt: 800 złotych);
  • gwarancją rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłacenie zadatku.

MACIE WŁASNĄ WIZJĘ WYMARZONEGO FILMU ŚLUBNEGO? NAPISZCIE DO NAS, WYCENIMY JĄ!

***

Dostajemy bardzo dużo zapytań od Par Młodych. Pomyśleliśmy, że może warto by je było usystematyzować. I stworzyć tutaj swego rodzaju miejsce, gdzie będą rozwiewane wszystkie wątpliwości, pytania dodawane, a odpowiedzi będą na bieżąco aktualizowane.

JAKA JEST CENA USŁUGI?

Aby poznać dokładną cenę usługi należy wypełnić formularz dla Par Młodych dostępny na naszej stronie internetowej: https://magati.pl/kontakt/ - ceny są różne, w zależności od tego, który pakiet wybierzecie.

CZY CENA POZA SEZONEM JEST MNIEJSZA?

Sezonem nazywamy okres od kwietnia do końca października, jednak także w innych miesiącach w roku cena pozostaje bez zmian. W każde wesele wkładamy tyle samo pracy, zaangażowania i umiejętności - obojętnie czy jest to wesele w lipcu, czy w styczniu.

CZY TERMIN JEST JESZCZE WOLNY?

Najłatwiej się tego dowiedzieć poprzez wypełnienie formularza dla Par Młodych na naszej stronie internetowej: https://magati.pl/kontakt/ - ciągle zapisujemy kolejne Pary Młode na rok 2020/2021. Kto pierwszy, ten lepszy. Nie prowadzimy jeszcze zapisów na rok 2022

JAK ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Jedyną pewną rezerwacją terminu jest wpłacenie zadatku. Para Młoda daje nam zadatek na zarezerwowanie danej daty w dniu podpisania umowy. Jeśli Para Młoda mieszka daleko od Poznania to wszelkie formalności możemy także załatwić online, a samą umowę można przesłać listem lub e-mailem. Mamy też konto bankowe-firmowe, dlatego kwestia zadatku również nie stanowi problemu. Niestety nie "przytrzymujemy" terminów, wstępna rezerwacja następuje jedynie poprzez umówienie się na spotkanie lub rozpoczęcia wszelkich formalności przez internet. Inne rozmowy/maile traktujemy jako niezobowiązujące - z wyjątkiem tych, gdzie wiemy, że Para Młoda jest zdecydowana i wspólnie czekamy na spotkanie/rozmowę na Skype.

NA JAKIM TERENIE DZIAŁACIE?

Lubimy podróżować, więc jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

CO TO JEST PLENER FILMOWY?

Prosimy nie mylić pleneru filmowego z plener fotograficznym. My zajmujemy się filmem i oferujemy plener filmowy. Na plener filmowy spotykamy się innego dnia niż wesele do 4 tygodni po weselu, spędzamy razem około 2 godzin i filmujemy Was w otoczeniu przyrody (cenimy sobie filmowe ujęcia bez przypadkowych ludzi w kadrze), latamy też dronem, jeśli pogoda i strefa na to pozwalają. Ujęcia z pleneru zostają wplecione w klip, jak i dłuższy film i tym samym go urozmaicają.

NIE CHCEMY PŁACIĆ DODATKOWO ZA SPOTKANIE W PLENERZE, ALE CHCIELIBYŚMY, ABY NASZ KLIP BYŁ BARDZIEJ UROZMAICONY...

Nie ma problemu. Jeśli Para Młoda wybiera naszą usługę bez filmowego pleneru innego dnia - to jeśli tylko jest taka ochota i możliwość to zawsze możemy w trakcie wesela znaleźć piękne miejsce i stworzyć kilka cudnych ujęć, które wykorzystamy w krótkim filmiku ze ślubu. Cena bez filmowego pleneru innego dnia jest niższa, a krótki plener filmowy okazyjny zawsze można zrobić w dniu ślubu, jeśli tylko pogoda nam na to pozwoli, ale zależy to również od Młodej Pary. My jesteśmy otwarci na takie rozwiązania.

CZY MACIE POZWOLENIA NA LATANIE DRONEM?

Aby móc legalnie latać dronem należy zrobić specjalne szkolenie w certyfikowanej szkole pilotażu oraz uzyskać licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdaniu egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego. Posiadamy takie dokumenty i możemy latać legalnie w wyznaczonych do tego strefach. Wszelkie pozwolenia na loty - załatwiamy we własnym zakresie.

CZY MACIE POZWOLENIA NA FILMOWANIE W KOŚCIELE?

Jak najbardziej, posiadamy pozwolenie z Kurii Poznańskiego na filmowanie w obiektach sakralnych.

CZY PODCZAS WESELA SPOŻYWACIE ALKOHOL?

Nigdy nie pijemy alkoholu podczas pracy. Jesteśmy profesjonalistami i podchodzimy do naszej działalności odpowiedzialnie i poważnie.

CZY MOŻEMY WYBRAĆ MUZYKĘ DO KTÓREJ STWORZYCIE KLIP?

Bardzo zachęcamy do podsyłania nam swoich propozycji, bo dzięki temu poznamy Wasz gust muzyczny i postaramy się je wykorzystać w dłuższym filmie (czas trwania filmu zależy od wybranego pakietu). Natomiast jeśli chodzi o klip to pragniemy zostawić sobie trochę miejsca na naszą inwencję twórczą.

CZY MOŻNA PODZIELIĆ KLIP NA DWIE CZĘŚCI - JEDNĄ WZRUSZAJĄCĄ, DRUGĄ DYNAMICZNĄ I UŻYĆ DWÓCH RÓŻNYCH UTWORÓW?

Oczywiście, że tak!

CZY WSPÓŁPRACUJECIE Z FOTOGRAFAMI?

Tak, oczywiście. Fotografowie i my, filmowcy - mamy jeden cel. Chcemy, aby Para Młoda miała piękna pamiątkę w postaci zdjęć i filmu ze ślubu. Musimy współpracować, aby mieli to i to. Już na samym początku staramy się porozmawiać i ustalić jak będziemy pracować razem szczególnie podczas uroczystości zaślubin. Posiadamy różne obiektywy, dzięki którym możemy filmować z bliska, jak i daleka. Dostosujemy się! Bardzo cenimy sobie przyjazną atmosferę w pracy, szczególnie, jeśli cała obsługa jest z tej samej branży.

CZY FILMOWANIA TO WASZA PRACA NA CAŁY ETAT CZY MOŻE DORYWCZE ZAJĘCIE?

Filmowanie to nasza praca na cały etat. Często wydaje się, że filmowcy przychodzą na ślub, nagrają materiał i to koniec. A tak naprawdę największa praca zaczyna się po weselu, kiedy bezpiecznie trzeba zgrać wszystko na kilka różnych dysków (bardzo o to dbamy!), następnie przejrzeć cały materiał (z trzech kamer, a także z drona) i zacząć tworzyć dłuższy film, a potem jego krótszą wersję. Nie jest to takie proste, ale niezwykle ekscytujące - jeśli się to lubi, a my to lubimy. Na koniec filmy należy pokolorować pięknymi barwami, a także sprawdzić każde ujęcie oddzielnie. Zawsze też mamy nagrane audio z zewnętrznych rejestratorów i jeśli jest taka potrzeba to z łatwością podkładamy dźwięk, który np. nie jest dobrze słyszalny z kamery.

CZY STWORZYCIE NASZ WYMARZONY KLIP?

Tak, pewnie, ale musimy wiedzieć czego oczekujecie, o czym marzycie i na co mamy zwrócić szczególną uwagę. Z przyjemnością stworzymy dla Was wymarzony film, tylko musicie nam o nim opowiedzieć. A resztą zajmiemy się już sami!

NA NASZYM ŚLUBIE BĘDZIE DUŻO OSÓB ZZA GRANICY. I CO TERAZ?

Porozumiewamy się w języku angielskim bez żadnych problemów (mieszkaliśmy kilka lat za granicą), więc nie będziemy mieli żadnych problemów, aby używać angielskiego podczas wesela.

MACIE INNE PYTANIA?

Śmiało! Możecie napisać do nas na adres: kontakt@magati.pl - odpowiemy jak najszybciej!