logo

NIE BÓJCIE SIĘ PYTAĆ – Q&A

NIE BÓJCIE SIĘ PYTAĆ - Q&A

Q&A to idealna forma wpisu, dzięki któremu postaramy się przekazać Wam kilka rzeczy. Dostajemy od Was bardzo dużo zapytań. Wiele z nich się powtarza, bo macie podobne wątpliwości. Pomyśleliśmy, że może warto by je było zebrać w całość. I stworzyć tutaj swego rodzaju miejsce, gdzie będą rozwiewane wszystkie niepewności. Dodatkowo pytania będą dodawane na bieżąco, a my będziemy aktualizować ten wpis.

Q&A - pytania i odpowiedzi w jednym miejscu

JAKA JEST CENA USŁUGI?

Aby poznać dokładną cenę usługi należy wypełnić formularz dla Par Młodych dostępny na naszej stronie internetowej: https://magati.pl/kontakt/ - wypełnienie formularza zajmie Wam minutkę. Śpieszmy też z informacją, że ceny się różnią, w zależności od tego, który pakiet wybierzecie.

CZY CENA POZA SEZONEM JEST MNIEJSZA?

Sezonem nazywamy okres od kwietnia do końca października, jednak także w innych miesiącach w roku cena pozostaje bez zmian. W każde wesele wkładamy tyle samo pracy, zaangażowania i umiejętności - obojętnie czy jest to wesele w lipcu, czy w styczniu. Czasami Pary pytają nas o to czy cena będzie mniejsza, jeśli wesele będzie w piątek. Obecnie mamy tyle samo wesel w piątek, co w sobotę (pół na pół/sezon), zatem cena się nie różni.

CZY TERMIN JEST JESZCZE WOLNY?

Najłatwiej się tego dowiedzieć poprzez wypełnienie formularza dla Par Młodych na naszej stronie internetowej: https://magati.pl/kontakt/ - to jedyna dobra i słuszna droga! :)

JAK ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Jedyną pewną rezerwacją terminu jest podpisanie umowy i wpłata zadatku. Jednak zanim w ogóle do podpisania umowy i wpłaty zadatku dojdzie to chcemy się z Wami spotkać na kawie w Poznaniu lub pogadać przez Skype. Nie ukrywamy, że ta rozmowa jest dla nas bardzo ważna i dzięki niej wiemy czy nadajemy na tych samych falach, a jest to dla nas BARDZO ważne i dla Was też być powinno. Pisaliśmy o tym między innymi TUTAJ. Wszelkie formalności możemy też załatwić online (podpisania umowy, wpłata zadatku) po tym, jak się zobaczymy na żywo lub na kamerce internetowej. Niestety nie "przytrzymujemy" terminów.

NA JAKIM TERENIE DZIAŁACIE?

Mieszkamy w Poznaniu i pracujemy głównie na terenie Wielkopolski, natomiast bardzo lubimy podróżować, więc jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

CO TO JEST PLENER FILMOWY?

Prosimy nie mylić pleneru filmowego z plenerem fotograficznym. My zajmujemy się filmem i oferujemy plener filmowy. Na plener filmowy spotykamy się do 4 tygodni po ślubie. Spędzamy razem 2 godziny (około) i filmujemy Was w otoczeniu przyrody (cenimy sobie filmowe ujęcia bez przypadkowych ludzi w kadrze). Latamy też dronem, jeśli pogoda i strefa na to pozwalają. Ujęcia z pleneru zostają wplecione w klip, jak i w dłuższy film i tym samym go urozmaicają.

CZY FILMUJECIE MINI PLENERU W DNIU ŚLUBU?

Oferujemy możliwość zrobienia mini pleneru w dniu ślubu. Mini plener trwa dosłownie 15-20 minut, podczas których możemy naprawdę wiele zrobić. Mini plenery odbywają się koło miejsce Waszego wesela. Są spontaniczne i wesołe. I wliczone w ceny pakietów. Jest to super alternatywa dla Par, które nie chcą mieć dodatkowych ujęć filmowych innego dnia. My jesteśmy otwarci na takie rozwiązania i bardzo je lubimy. Nie da się powtórzyć emocji w dniu ślubu innego dnia!

CZY MACIE POZWOLENIE NA LATANIE DRONEM?

Aby móc legalnie latać dronem należy zrobić specjalne szkolenie w certyfikowanej szkole pilotażu oraz uzyskać licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdaniu egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego. Posiadamy takie dokumenty i możemy latać legalnie w wyznaczonych do tego strefach. Wszelkie pozwolenia na loty - załatwiamy we własnym zakresie. Drona wykorzystujemy głównie do ujęć widokowych.

CZY MACIE POZWOLENIA NA FILMOWANIE W KOŚCIELE?

Jak najbardziej, posiadamy pozwolenie z Kurii Metropolitalnej na filmowanie w obiektach sakralnych.

CZY PODCZAS WESELA SPOŻYWACIE ALKOHOL?

Nigdy nie pijemy alkoholu podczas pracy.

CZY MOŻEMY WYBRAĆ MUZYKĘ DO KTÓREJ STWORZYCIE KLIP?

Bardzo zachęcamy do podsyłania nam swoich propozycji, bo dzięki temu poznamy Wasz gust muzyczny i postaramy się konkretne utwory wykorzystać w dłuższym filmie. Natomiast jeśli chodzi o klip to pragniemy zostawić sobie trochę miejsca na naszą inwencję twórczą. W klipach korzystamy też z muzyki niekomercyjnej, do której kupujemy licencję, ale wybieramy ją na bazie tego, czego lubicie słuchać.

CZY WSPÓŁPRACUJECIE Z FOTOGRAFAMI?

Tak, oczywiście. Fotografowie i my, filmowcy - mamy jeden cel. Chcemy, aby Para Młoda miała piękna pamiątkę w postaci zdjęć i filmu ze ślubu. Bez problemu dogadujemy się, postępujemy według ustaleń! Mamy szczęście do fajnych fotografów!

NA NASZYM ŚLUBIE BĘDZIE DUŻO OSÓB ZZA GRANICY. I CO TERAZ?

Mówimy po angielsku (mieszkaliśmy kilka lat za granicą, pisaliśmy o tym TUTAJ), więc nie będziemy mieli żadnych problemów, aby używać tego języka podczas wesela.

MACIE INNE PYTANIA?

Śmiało! Możecie napisać do nas na adres: kontakt@magati.pl - odpowiemy jak najszybciej!

Q&A - pytania i odpowiedzi w jednym miejscu

Pytania, pytaniami, ale spotkaliście się z tymi MITAMI dotyczącymi filmów ślubnych? Zapraszamy na naszego Facebook'a, aby być na bieżąco!