logo

MITY DOTYCZĄCE FILMÓW ŚLUBNYCH + NASZ KOMENTARZ

MITY DOTYCZĄCE FILMÓW ŚLUBNYCH + NASZ KOMENTARZ

Zazwyczaj słyszeliście je nieraz i najczęściej od osób, które filmowca nie miały na ślubie! Chcielibyśmy wyjaśnić kilka istotnych naszym zadaniem kwestii!

1. FILMOWCY FILMUJĄ GOŚCI PRZY JEDZENIU

Nie, to nie prawda. Toasty w oku kamery są mile widziane, natomiast przeszkadzanie Gościom w czasie posiłku jest niedopuszczalne i nie znajdziecie takich ujęć w naszych filmach.

2. FILMOWCY CHODZĄ Z LAMPAMI PRZYCZEPIONYMI DO KAMERY

Nie, nie, nie! My filmujemy wysokiej klasy sprzętem marki Canon, posiadamy jasne obiektywy, które bez problemu radzą sobie w trudnych warunkach - np. w ciemnych pomieszczeniach. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego oświetlenia, dlatego na pewno nie zobaczycie nas w towarzystwie świecącej lampy skierowanej w stronę tańczących Gości.

3. FILMOWCY KAŻĄ WAM POZOWAĆ I POWTARZAĆ NIEKTÓRE UJĘCIA

To również nie prawda. Nasze filmy są ślubnymi reportażami, filmujemy wszystko, tak jak wygląda w rzeczywistości. Nie prosimy, żebyście trzy razy się ubierali. Jesteśmy profesjonalistami, mamy tylko jedną szansę, aby uwiecznić dane ujęcie w piękny sposób - i to właśnie robimy! Dlatego też pracujemy we dwoje, aby mieć pewność, że nic nam nie umknie.

4. FILMOWCY ODDAJĄ WAM 5 GODZINNY FILM ŚLUBNY, KTÓREGO NIKT NIE CHCE OGLĄDAĆ

To stwierdzenie jest najbardziej krzywdzące, ponieważ nasze filmy mają interesować, budzić emocje, są też dynamiczne i nie ma w nich miejsca na nudę. Trwają pół godziny lub godzinę, zgodnie z tym co wybierzecie! W naszych dłuższych produkcjach Kościół/USC trwa około 5 minut, informujemy Was o tym na spotkaniach i pokazujemy jak wygląda taki skrót.

5. NIE WIEMY CZEGO MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ PO DŁUGIM FILMIE

Jeśli tylko zdecydujecie się na spotkanie z nami to zanim podejmiecie decyzję czy podpisujemy umowę - pokazujemy Wam nasze przykładowe dłuższe produkcje. Na tym etapie możecie powiedzieć nam co Wam się podoba, a co powinno być inaczej! Oczywiście, jeśli zechcecie rozpocząć z nami współpracę. Przy okazji informujemy, że color granding również jest stosowany w dłuższym filmie.

6. FILMOWCY FILMUJĄ PIJANYCH GOŚCI

Śpieszymy z wyjaśnieniem, nagrywamy wszystko co się dzieje, natomiast niekoniecznie zostanie użyte to w filmie. Naszym celem jest pokazać wszystko ze smakiem i nie chcemy nikogo zawstydzać w żadnym wypadku! Tekst dotyczący nagrywania "pijanego wujka" najczęściej słyszymy od osób, które nie miały kamery na weselu.

7. FILMOWCY PRZESZKADZAJĄ FOTOGRAFOM

Zacznijmy od tego, że Wy, jako Para Młoda wynajmujecie fotografów, jak i kamerzystów po to, aby mieć piękne zdjęcia, jak i wspaniały film. Naszym wspólnym celem jest, abyście mieli jedno i drugie! Wszystko jest kwestią dogadania się, my zazwyczaj spotykając się z fotografem/fotografami na przygotowaniach pytamy jak chcą filmować w kościele, jak chcą się ustawić, jakie obiektywy posiadają, czy będę stać blisko, czy daleko. Podczas momentów, kiedy cała uwaga skupiona jest tylko na Was np. kiedy tańczycie pierwszy taniec lub kiedy na sali pojawia się tort, zawsze stajemy na linii z fotografami, aby mieć ujęcia bez nas nawzajem i, aby nie zepsuć zdjęć, które fotografowie robią.

***

Mity będziemy dopisywać, bo słyszamy naprawdę wiele dziwnych historii. A tymczasem zapraszamy na nasz Instagram, a także do zapoznania się z innymi artykułami!